Misyon ve Vizyon

Distinctively re-engineer revolutionary meta-services and premium architectures. Intrinsically incubate intuitive opportunities.

Misyon ve Vizyon


MİSYON

Cimnastik sporu dünya genelinde kabul edildiği üzere, gelişim açısından tüm spor branşlarına geçiş döneminde, temel ve başlangıç evresidir. Cimnas GYM olarak, spor hayatına adım atan çocuklar; Koordinasyon, Dayanıklılık, Esneklik, Kuvvet, Denge, Çabukluk gibi biomotor özelliklerini geliştirirken, mutlu, özgüvenli bireyler olarak yetiştire bilmek en önemli amacımızdır.

Küçük yaşta spor kültürünü ve spor ahlakını kazandırıp, onların spor kültürünü genel kültürlerinin, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmelerini, rakiplerine ve emeğe saygı duymalarını sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamaları gerektiğini öğreterek, onlara kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmak.

Sporcularımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sporu yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olarak algılamalarını sağlayarak, onları sağlıklı, kendilerine güvenen, zihnen ve bedenen güçlü bireyler haline getirmek.

Cimnastik programlarında; Basketbol, Voleybol, Bale – Dans eğitimi, Eskrim, Futbol, Yüzme, gibi her türlü aktiviteye destek amaçlı, esneklik gibi kaba ve ince motor becerilerin geliştirilmesi için hazırlanmış programlarımız ile sizlerin hizmetindeyiz.

AMACIMIZ

Kulübümüzde temel amacımız öğrencilerin; Koordinasyon, Dayanıklılık, Esneklik, Kuvvet, Denge, Çabukluk gibi biyomotor özelliklerini geliştirirken, mutlu, özgüvenli bireyler olarak yetişmeleridir.

Cimnastik sporu dünya genelinde kabul edildiği üzere, gelişim açısından tüm spor branşlarına geçiş döneminde, temel ve başlangıç evresidir. ”Gerek takım sporları gerekse bireysel sporlar olsun; gereken kuvvet, esneklik, denge, koordinasyon temel cimnastik eğitimi ile kazanılmaktadır. 

Küçük yaş grupları eğitsel çalışmalarla başlamakta öncelikle koşma, yuvarlanma, düşme, kalkma, dengede kalma, temel motorik özellikler ve bu tür çalışmalarla geliştirilip sonrasında diğer çalışmalara alınmaktadır.

Bu süreç içerisinde emir komuta zincirini, salonu tanımayı, kurallara uymayı, disipline olmayı, sırasını öğrenmeyi, sırasını korumayı, paylaşmayı, sosyalleşmeyi, kendine olan özgüveni öğrenir ve bedensel zekasını kullanmayı öğrenir. Yapılan çalışmalar sonrasında esneklik son derece gelişir. Kuvvet ve vücut duruşları tutuşları gözle görülür şekilde artarken beslenme alışkanlıkları ve gündelik yaşamdaki alışkanlıkların öğretmenlerin zaman zaman telkinlerde bulunmasıyla birçok davranışı yönlendirme, düzene sokma durumları oldukça görülmektedir (Diş fırçalama, yemek yememe, yemek seçmeme vb.).

Herşeyden önemlisi spor ahlakını alması hayatının bir parçasında sporun yerinin olmasının temelleri 3 yaşından itibaren atılmaktadır.

HEDEFİMİZ

İlgili kişi, sponsorlar ve kurumlar aracılığı ile daha fazla çocuğa ulaşmak ve eğitim hizmetlerimizi kullananların sayısını arttırmak,

Eğitim, beceri ve yetenek geliştirme gibi konularda ilgili kuruluşlar ile işbirliği olanakları yaratmak!

Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkes,

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Cimnas GYM faaliyetlerimize Ataşehir’ deki yeni butik salonumuzda devam edecektir.

Bütün velilerimiz, öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkese duyurulur.

              Esra ÇİTİL

 

Cimnas Gym yönetimi olarak değişime ve zorlu şartlara uyum sağlıyor, tüm bu süreçlerde paydaşlarımızla iletişimi etkili bir şekilde sürdürmekteyiz.

Cimnas GYM yönetimi olarak her zaman en büyük önceliğimiz sizlerin ve en kıymetlilerimiz çocuklarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Çocukların sağlıklı olabilmeleri amacıyla uygun koşullarda spor yapmaları sağlanması vazgeçilmez ilkemizdir.

Yeni dönem çalışmalarımıza sosyal mesafeye dikkat edilerek planlanmış antrenman programlarımızla ve aldığımız üst düzey hijyen tedbirlerimizle Ataşehir’de butik salonumuzda başlıyoruz.

Pandemi sürecinde, yeni sezonumuzda en güvenli ve en etkili çalışma ortamlarımızı sağlamak için çalışmalarmız yoğun olarak devam etmektedir.

Bu kapsamda, spor salonlarımızda çalışmalara başlayacağımız dönemde, alacağımız tedbirlere yönelik çalışmalarımızı siz değerli ailelerimizin dikkatine tekrardan sunmak isteriz.

Bu olağanüstü dönemin başarıyla geçmesinde sizlerin desteği ve güveninin kıymetli olduğuna inanıyoruz.

Bu süreçte göstermiş olduğunuz destek ve güven için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Kayıt ve detaylı bilgi için tel : 0541 661 25 25  /0216 580 88 80

Saygılarımızla,

WhatsApp chat