Misyon ve Vizyon

Distinctively re-engineer revolutionary meta-services and premium architectures. Intrinsically incubate intuitive opportunities.

Misyon ve Vizyon


MİSYON

Cimnastik sporu dünya genelinde kabul edildiği üzere, gelişim açısından tüm spor branşlarına geçiş döneminde, temel ve başlangıç evresidir. Cimnas GYM olarak, spor hayatına adım atan çocuklar; Koordinasyon, Dayanıklılık, Esneklik, Kuvvet, Denge, Çabukluk gibi biomotor özelliklerini geliştirirken, mutlu, özgüvenli bireyler olarak yetiştire bilmek en önemli amacımızdır.

Küçük yaşta spor kültürünü ve spor ahlakını kazandırıp, onların spor kültürünü genel kültürlerinin, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmelerini, rakiplerine ve emeğe saygı duymalarını sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamaları gerektiğini öğreterek, onlara kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmak.

Sporcularımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sporu yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olarak algılamalarını sağlayarak, onları sağlıklı, kendilerine güvenen, zihnen ve bedenen güçlü bireyler haline getirmek.

Cimnastik programlarında; Basketbol, Voleybol, Bale – Dans eğitimi, Eskrim, Futbol, Yüzme, gibi her türlü aktiviteye destek amaçlı, esneklik gibi kaba ve ince motor becerilerin geliştirilmesi için hazırlanmış programlarımız ile sizlerin hizmetindeyiz.

AMACIMIZ

Kulübümüzde temel amacımız öğrencilerin; Koordinasyon, Dayanıklılık, Esneklik, Kuvvet, Denge, Çabukluk gibi biyomotor özelliklerini geliştirirken, mutlu, özgüvenli bireyler olarak yetişmeleridir.

Cimnastik sporu dünya genelinde kabul edildiği üzere, gelişim açısından tüm spor branşlarına geçiş döneminde, temel ve başlangıç evresidir. ”Gerek takım sporları gerekse bireysel sporlar olsun; gereken kuvvet, esneklik, denge, koordinasyon temel cimnastik eğitimi ile kazanılmaktadır. 

Küçük yaş grupları eğitsel çalışmalarla başlamakta öncelikle koşma, yuvarlanma, düşme, kalkma, dengede kalma, temel motorik özellikler ve bu tür çalışmalarla geliştirilip sonrasında diğer çalışmalara alınmaktadır.

Bu süreç içerisinde emir komuta zincirini, salonu tanımayı, kurallara uymayı, disipline olmayı, sırasını öğrenmeyi, sırasını korumayı, paylaşmayı, sosyalleşmeyi, kendine olan özgüveni öğrenir ve bedensel zekasını kullanmayı öğrenir. Yapılan çalışmalar sonrasında esneklik son derece gelişir. Kuvvet ve vücut duruşları tutuşları gözle görülür şekilde artarken beslenme alışkanlıkları ve gündelik yaşamdaki alışkanlıkların öğretmenlerin zaman zaman telkinlerde bulunmasıyla birçok davranışı yönlendirme, düzene sokma durumları oldukça görülmektedir (Diş fırçalama, yemek yememe, yemek seçmeme vb.).

Herşeyden önemlisi spor ahlakını alması hayatının bir parçasında sporun yerinin olmasının temelleri 3 yaşından itibaren atılmaktadır.

HEDEFİMİZ

İlgili kişi, sponsorlar ve kurumlar aracılığı ile daha fazla çocuğa ulaşmak ve eğitim hizmetlerimizi kullananların sayısını arttırmak,

Eğitim, beceri ve yetenek geliştirme gibi konularda ilgili kuruluşlar ile işbirliği olanakları yaratmak!

WhatsApp chat