KURUCU

ESRA BEŞİROĞLU ÇİTİL

1977, İstanbul doğumludur. Evli ve iki çocuk sahibidir. Lisans eğitimini 1999 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda tamamlayan Esra Çitil, 20 yıldır Spor yöneticisi ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak kariyerine devam etmektedir.


BİYOGRAFİ

ESRA BEŞİROĞLU ÇİTİL KİMDİR?

Lisans eğitimini 1999 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda tamamlayan Esra Çitil, 21 yıldır Spor yöneticisi ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak kariyerine devam etmektedir. Türkiye ‘nın önde gelen özel okullarında Beden Eğitimi Öğretmenliği,Bölüm Başkanlığı,Jimnastik eğitmenliği,koordinatörlük görevlerinde bulunmuştur. (Bilfen Eğitim Kurumları /Özel Üsküdar Sev İkokulu/Özel Cağalolu İELEV Eğitim Kurumları)

Değişik alanlarda almış olduğu özel eğitimlerle kendini geliştirmeye gayret etmiş ve aynı zamanda,akademi ve iş dışı birçok spor dalı ve ilgi alanında faaliyet göstermiştir.Çalıştığı kurumlarda birçok projenin hayata geçirilmesinde aktif rol oynamıştır.1989-1999 yılları arasında da Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde aralarında Deniz Nakliyat, İ.Ü.S.B.K. (İstanbul Üniversitesi), Erdemir Spor ve ENKA Spor Kulüplerinin olduğu çeşitli takımlarda Profesyonel Basketbol Oyuncusu olarak basketbol oynamıştır. Başta basketbol olmak üzere çeşitli branşlarda hem oyuncu hem de Koç olarak ülke ve bölge düzeyinde çok sayıda birincilik ve ödülün sahibi olan Çitil, 2018 yılında Cimnas Gym adıyla kendi markasını yaratmış ve kurucusu olduğu bu çatı altında halen cimnastik, futsal, bale, dans, eskrim,satranç gibi çok sayıda branşta profesyonel uzmanlar ve antrenörlerle birlikte genç sporcuları ve sanatçılarının yetişmesine katkı vermektedir.

Kurucusu meslek hayatı boyunca 20.000’den fazla çocukla çalışma fırsatı bulmuş Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarında yıllık ortalama 3.000 saat eğitim vermiş, öncü ve lider kuruluşlar ile işbirliğinde farklı eğitim programlarıyla fark yaratan, bütünlük içerisinde aynı hizmeti veren 25 yıllık tecrübe ile Ulusal ve Uluslararası alanda birçok başarılar kazanmıştır.


 • Cimnas GYM İsmini Nasıl Seçtiniz? Adının ve Logonuzun Bir Özelliği Var Mı? Markanızın Çıkış Noktasını Nasıl Belirlediniz?
 • Örnek Aldığınız Kişi veya Kuruluşlar Var Mı? Sizi Diğer Kurumlardan Özel Kılan Şey Nelerdir? Neden Cimnas GYM?
 • Eğitim Programlarınızla Ve Hizmetleriniz İle İlgili Bilgi Verir Misiniz? Cimnastik Branşının Çocuklar Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Var? Sportif Beceri Ve Koordinasyon Eğitimi (SBK Eğitimi Nedir?)
 • Eğitmen ve Uzman Kadronuzdan Bahsedebilir Misiniz?
 • Cimnas GYM Değerlerinizden Bahsedebilir Misiniz? Çocuklar İçin Kazanımlarınız Nelerdir?
 • Cimnas GYM İle İlgili Hedefleriniz ve Planlarınız Nelerdir?
Cimnas GYM İsmini Nasıl Seçtiniz? Adının ve Logonuzun Bir Özelliği Var Mı? Markanızın Çıkış Noktasını Nasıl Belirlediniz?

Cimnastik bizim ana branşımız. Çocukların gelişim özelliklerine göre en erken yaşlarda başlanabilecek spor.TÜM SPOR BRANŞLARINA GEÇİŞ DÖNEMİNDE TEMEL VE BAŞLANGIÇ EVRESİDİR.Özellikle 2-7 yaş grubu için temel sportif eğitimin alındığı dönem. jimnastik ile İLGİLİ Buradan hareketle akılda da kalıcı olacak bir isim seçtik.
Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Salon sporlarında çok sayıda alternatifi aynı merkezde sağlama amacıyla kurulmuş bir tesis. Biz de çeşitli branşları içerdiğimizden konseptimizle uyumlu oldu. Logomuz da arıdan esinlenildi. Çalışkan arılar gibi işbirliğini seven yardımsever bir karakter olarak Sporcu arı logosunu da ünlü bir karikatürist dostumuz tasarladı. Tüm veli ve öğrencilerimiz de çok sevdiler, olumlu geri dönüşler aldık.

Örnek Aldığınız Kişi veya Kuruluşlar Var Mı? Sizi Diğer Kurumlardan Özel Kılan Şey Nelerdir? Neden Cimnas GYM?

Avrupa ve dünyada bu konularda çalışan merkezleri izliyoruz .Onların başarılı uygulamaları ve yenilikçi modellerini inceleyip kendi çalışmalarımızla kıyaslıyoruz.
Bizim farkımız profesyonel bir ekiple çalışarak çocukların psikolojik gelişimine ve mutluluğuna odaklı, yarışmacılık yerine mutluluklarını öne alan bir kurum olmamız. Sadece cimnastikle sınırlı kalmayıp diğer branşları da tek çatı altında toplayan ve çocukların yeteneklerine uygun özel programlarla güvende hissettikleri bir ortamda gelişmelerini hedefleyen yapımız.

Eğitim Programlarınızla Ve Hizmetleriniz İle İlgili Bilgi Verir Misiniz? Cimnastik Branşının Çocuklar Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Var? Sportif Beceri Ve Koordinasyon Eğitimi (SBK Eğitimi Nedir?)

Spora yeni başlayan çocuklarımıza 2-7 yaş grubumuza Sportif Beceri ve Koordinasyon (SBK) Eğitimi veriyoruz. Bu sayede elde edecekleri sportif beceri, öğrenme hızı, esneklik, koordinasyon, çeviklik beden kalitesi ile ileride yönelebilecekleri dallarda bir adım önde olacaklardır. Her Çocugun yarışma sporcusu olmak zorunda olmadığını unutmadan oyun formunda eğitim programlarımız bulunmakta.Çocuk gelişimi üzerinde önemli katkılar sağlıyor.

Ayrıca cimnastik, futsal, bale, dans, satranç gibi çok çeşitli branşlarda da programlarımız var. Her bir programın da örneğin Bale içerisindeki Mini Bale, Klasik Bale ve Yetişkin Balesi gibi alt programları var. Programlarımız her yıl Eylül ayının ilk haftasonu başlar ve Haziran ayının ortasına kadar hafta içi ve hafta sonu devam eder. Ayrıca:

 • Anaokuluna yönelik hizmetlerimiz
 • Sömestr ve Yaz Kamplarımız
 • Yaz okullarımız
 • Çeşitli spor, sanat ve bilim atölyelerimiz
 • Anne-Bebek gruplarımız
 • Özel organizasyon ve davetlerimiz de var.
Eğitmen ve Uzman Kadronuzdan Bahsedebilir Misiniz?

Tüm ekibimiz Türkiye’nin önde gelen kurumlarında çalışmış, üniversite mezunu ve pedagojik formasyon sahibi. Eski  Milli Sporcu ve Milli Takım antrenörleri yönetiminde profosyonel bir ekibimiz bulunmaktadır. Bale ve Dans bölümümüz İstanbul Devlet Opera ve Balesi,bale sanatçılarından oluşan eğitmen kadromuzla hizmetinizdeyiz

Cimnas GYM Değerlerinizden Bahsedebilir Misiniz? Çocuklar İçin Kazanımlarınız Nelerdir?

Olimpiyat halkalarındaki renklerden esinlenerek her bir renk için bir değer yarattık:

Sevgi, Saygı, Disiplin, Başarı ve Yardımseverlik.

Çocuklarımıza bu değerleri öğretmeye çalışıyoruz. Sıraya girmek, komut alabilmek, salon kurallarına uymak, antremanlara aksatmadan zamanında gelmek, öğretmen ve arkadaşlarına sevgi ve saygı, takım ruhu (tek tip mayo giymek), kişisel bakımına dikkat etmek vb.

Özel tasarım stickerlar, başarı belgeleri, antremanlara devam ödülleri, sertifika ve madalyalarla öğrencileri motive etmeye çalışıyoruz.

Sosyal sorumluluk projeleri (Oyuncak kampanyası, Cimnas GYMmaratonları vb.) ile de sosyal gelişimlerine katkı vermeye gayret ediyoruz.

Cimnas GYM İle İlgili Hedefleriniz ve Planlarınız Nelerdir?

Tek bir konuya odaklanmak zamanla insanı köreltebiliyor. 10 parmağında 10 marifet lafını çok seviyorum. 10 parmağımı varsa neden bir tanesini kullanalım. Bizim de amacımız çocuklara çok yönlü olmayı öğretebilmek. Ailelerimize güvende hissettikleri, çocuklarını rahatça emanet edebildikleri ve eğlenebildikleri bir ortamda spor yapmalarını sağlamak istiyoruz. En erken yaşta spor disiplini ve bilinci kazandırabilmeyi amaçlıyoruz.  Ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı, üretken ve mutlu bireyler olmalarına katkı vermek istiyoruz.

ÖZGE VARDARLI İLE POSTA KOBİ I ESRA BEŞİROĞLU ÇİTİL