Satranç - Cimnas GYM

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

SATRANÇ

Eğitim İçeriği

Satranç Akademisi işbirliği ile her yaştan satranç öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere yönelik olan eğitimlerimiz profesyonel eğitim kadrosu ve Satranç Akademisi özel eğitim programımızla verilmektedir. Kısa sürede Satranç okur yazarlığı ve disiplini kazanarak belirlenen eğitim hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bu eğitimlerimize sizleri bekliyoruz.


Okul Öncesi

Anaokullarında ve merkezimizde özel olarak açtığımız eğitim grubumuzdur.. Tamamen Satranç Akademisine ait olan anaokulu programı uygulanmaktadır. Oyunlar ve eğlenceli ders içeriklerinin dışında lisanslı teknolojik eğitim materyalleri de kullanılmaktadır. Anaokulu konusunda uzmanlaşmış eğitim kadromuz ve referanslarımız ile bu alanda satranç literatürünün oluşmasını sağlayan Satranç Akademisi çocuklarınız için doğru adres. Satranç Anaokulu birimimizin ilk amacı satrancı öğretmek değil sevdirmektir. Eğitimlerimiz ders olarak değil çocuğun eğlenerek öğrendiği oyun formatında verilmektedir.

İleri Düzey

Bu grubumuz daha çok antrenman grubu ve Satranç Akademisi’nin beyin takımını oluşturmaktadır. Bireysel Antrenman Programı (BAP) ve Chesspartner sistemi ile desteklenerek gelişimleri artırılır ve yakından takip edilir. Amaç üst düzey turnuvalara katılacak sporcular yetiştirerek, il, ulusal ve uluslararası alanda başarı elde etmektir.

Başlangıç Düzeyi

Satranç okur yazarlığının kazandırıldığı ve satranç düşünce yapısının oluşturulmaya başlandığı gruptur. Satrancı sevdirerek, özel çalışma ve kaynaklarla desteklenerek kısa sürede bir üst düzeye çıkılması sağlanır. Satrançta öğrencinin nerede olacağının belirlendiği seviyedir.  Yetenek ve ilgileri doğrultusunda her öğrenci için ayrı hedefler belirlenir.

Gelişim Grubu

Satranç okur yazarlığını bitiren temel eğitim öğrencilerimizin taktik ve teknik gelişimlerinin artırılarak bir üst düzeye hazırlanmasını sağladığımız sporcularımızın oluşturduğu grubumuzdur. Bu grupta hızlı gelişim sağlayan öğrencilerimiz turnuvalara yönlendirilerek deneyim kazandırılmaktadır. Bir üst düzey ile antrenman çalışmaları yapılmaktadır.

Turnuva Grubu

Gelişim düzeyinden sonra gelen bu grubumuzda öğrencilerimiz sporculuğa adım atmaya başlayarak, turnuvalara girmeye başlarlar.

Yetişkin Grubu: Satranç öğrenmek ve oynamak isteyen yetişkinlere verilen eğitimlerimiz iş saatleri dışında ya da hafta sonu olmaktadır.

Satrancı Akademi’den öğrenin.

Satranç Akademisi her yaş düzeyinde satranç eğitimleri vermektedir. Satranç kariyerinize başlarken amacınız ne olursa olsun size uygun satranç çözümleri ile yol haritası oluşturulur.