Flamenko - Cimnas GYM

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

FLAMENKO

Flamenko Dersleri Başlıyor

Cevriye Ünal Eğitmenliğinde asaleti ve keyfi doruklarda yaşayacağınız FLAMENKO derslerimiz başlıyor.

Bedeninin her bölümünü dans aracılığıyla tanımak, günlük hayatımız için gerekli olan bedensel tüyoları öğrenmek ve bu farkındalığı içselleştirip duyguları da anlayarak kendini ifade etmenin en güzel yollarından biridir Flamenko. Müziğin ritmi ile bir olup bazen yavaşça akarken ritmin derinliklerine, bazen de köklenmiş bir halde hızına engel olamazsın. Öyle bir an gelir ki soluklanmak istersin ama nefes almaktan daha zor olduğunu anlarsın. Her duyguyu içinde barındırır Flamenko; Aşk, tutku, öfke… Bu yüzden çok gerçek ve çok samimi.

Flamenko, oldukça direkt, oldukça içten bir müziktir. İnsana ait her halin, heyecanların, aşkların, mücadelelerinin yani insan olmanın getirdiği her duyguyu barındırır.
Flamenko sanatı, tarihsel gelişimiyle iki asırlık bir maziye sahip olarak gözükse de, kökeni yedi yüzlü yıllara kadar dayanmaktadır. Yediyüzlü yılların başından 1500’lü yıllara kadar yaklaşık 800 yıllık bir kültürel etkileşimin temelini oluşturduğu Flamenko sanatı Amerika’nın Güney İspanya’yı keşfinden sonra 1900’lü yıllara kadar devam etmiş ve İspanyol kültürünün oldukça etkili olduğu etnik bir kavram haline gelmiştir. İber yarımadasında 8. ve 15. yüzyıllar arasında yer alan Endülüs bölgesine ait bir danstır.
Yaşattığı hisle dansların içinde en anlamlısı olmakla birlikte Flamenko dansını yaparak vücudunuz sıkılaşacak, zinde ve dinç bir görünüm alacak. Flamenko saatte 1200 kalori harcatan bir dans türüdür.

Derslerimiz orijinal Flamenko müzikleri eşliğinde teknik (el –bilek-özel ayak teknikleri-dönüş teknikleri) ve koreografik çalışmalar, postür ve duruş teknikleri, ritim ve müzik içinde dansın analizi şeklinde gerçekleşecektir.

WhatsApp chat