Flamenko - Cimnas GYM

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

FLAMENKO

Flamenko Dersleri Başlıyor

Cevriye Ünal Eğitmenliğinde asaleti ve keyfi doruklarda yaşayacağınız FLAMENKO derslerimiz başlıyor.

Bedeninin her bölümünü dans aracılığıyla tanımak, günlük hayatımız için gerekli olan bedensel tüyoları öğrenmek ve bu farkındalığı içselleştirip duyguları da anlayarak kendini ifade etmenin en güzel yollarından biridir Flamenko. Müziğin ritmi ile bir olup bazen yavaşça akarken ritmin derinliklerine, bazen de köklenmiş bir halde hızına engel olamazsın. Öyle bir an gelir ki soluklanmak istersin ama nefes almaktan daha zor olduğunu anlarsın. Her duyguyu içinde barındırır Flamenko; Aşk, tutku, öfke… Bu yüzden çok gerçek ve çok samimi.

Flamenko, oldukça direkt, oldukça içten bir müziktir. İnsana ait her halin, heyecanların, aşkların, mücadelelerinin yani insan olmanın getirdiği her duyguyu barındırır.
Flamenko sanatı, tarihsel gelişimiyle iki asırlık bir maziye sahip olarak gözükse de, kökeni yedi yüzlü yıllara kadar dayanmaktadır. Yediyüzlü yılların başından 1500’lü yıllara kadar yaklaşık 800 yıllık bir kültürel etkileşimin temelini oluşturduğu Flamenko sanatı Amerika’nın Güney İspanya’yı keşfinden sonra 1900’lü yıllara kadar devam etmiş ve İspanyol kültürünün oldukça etkili olduğu etnik bir kavram haline gelmiştir. İber yarımadasında 8. ve 15. yüzyıllar arasında yer alan Endülüs bölgesine ait bir danstır.
Yaşattığı hisle dansların içinde en anlamlısı olmakla birlikte Flamenko dansını yaparak vücudunuz sıkılaşacak, zinde ve dinç bir görünüm alacak. Flamenko saatte 1200 kalori harcatan bir dans türüdür.

Derslerimiz orijinal Flamenko müzikleri eşliğinde teknik (el –bilek-özel ayak teknikleri-dönüş teknikleri) ve koreografik çalışmalar, postür ve duruş teknikleri, ritim ve müzik içinde dansın analizi şeklinde gerçekleşecektir.

Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkes,

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Cimnas GYM faaliyetlerimize Ataşehir’ deki yeni butik salonumuzda devam edecektir.

Bütün velilerimiz, öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkese duyurulur.

              Esra ÇİTİL

 

Cimnas Gym yönetimi olarak değişime ve zorlu şartlara uyum sağlıyor, tüm bu süreçlerde paydaşlarımızla iletişimi etkili bir şekilde sürdürmekteyiz.

Cimnas GYM yönetimi olarak her zaman en büyük önceliğimiz sizlerin ve en kıymetlilerimiz çocuklarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Çocukların sağlıklı olabilmeleri amacıyla uygun koşullarda spor yapmaları sağlanması vazgeçilmez ilkemizdir.

Yeni dönem çalışmalarımıza sosyal mesafeye dikkat edilerek planlanmış antrenman programlarımızla ve aldığımız üst düzey hijyen tedbirlerimizle Ataşehir’de butik salonumuzda başlıyoruz.

Pandemi sürecinde, yeni sezonumuzda en güvenli ve en etkili çalışma ortamlarımızı sağlamak için çalışmalarmız yoğun olarak devam etmektedir.

Bu kapsamda, spor salonlarımızda çalışmalara başlayacağımız dönemde, alacağımız tedbirlere yönelik çalışmalarımızı siz değerli ailelerimizin dikkatine tekrardan sunmak isteriz.

Bu olağanüstü dönemin başarıyla geçmesinde sizlerin desteği ve güveninin kıymetli olduğuna inanıyoruz.

Bu süreçte göstermiş olduğunuz destek ve güven için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Kayıt ve detaylı bilgi için tel : 0541 661 25 25  /0216 580 88 80

Saygılarımızla,

WhatsApp chat