Eskrim - Cimnas GYM

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

ESKRİM

İzlemeye doyamadığınız muhteşem spor Eskrim. Asaletin, gücün ve onurun sporu. Centilmenliğin her daim ön planda olduğu hızın ve heyecanın iç içe geçtiği bir spor.

Kılıçlarınızı kuşanmaya hazır mısınız? Olimpiyatların en köklü sporlarından ‘ESKRİM’i, Türkiye’nin en uzman antrenörleriyle Kovan’a taşıdık.

En garde! Pret? Allez!

ESKRİM NEDİR?

İzlemeye doyamadığınız muhteşem spor Eskrim. Asaletin, gücün ve onurun sporu. Centilmenliğin her daim ön planda olduğu hızın ve heyecanın iç içe geçtiği bir spor. Kılıçla yapılan bir spor dalı olan eskrim bir dövüş sanatıdır.

Eskrim temelde 3 farklı silahla yapılır. Bu silahlar FLÖRE, EPE ve KILIÇ

NEDEN ESKRİME BAŞLAMALIYIM?

Sinir sistemi üzerinde düzenlemeyi sağlar.

Stratejik düşünme ve akademik disiplin yetilerini geliştirir

Özgüveni arttırır.

Analitik bir zeka yapısı kazandırır.

Esnekliği arttırır.

Sosyal yetileri hızlıca gelişir ve iletişim yetenekleri tavan yapar.

ESKRİM HANGİ YETENERKLERİ KAZANDIRIR?

KOORDİNASYON – ÖNSEZİ – ZAMANLAMA YETENEĞİ – ÇABUK DÜŞÜNME – KARAR VERME – DAYANIKLILIK – SÜRAT – GÜÇ – ÇEVİKLİK – DENGE – REFLEKS

Eskrimi yazarak anlatmaya çalışmak aslında okyanusları bir bardağa sığdırmaya benziyor. Bu spor aklınızı başınızdan alıp bağımlılık haline gelebilir, tek yapmanız gereken o maskeyi takmak ve bu heyecanlı serüvene cesaret ile adım atmak. Bundan sonra abartmadığımızı anlayacaksınız.


WhatsApp chat