Eskrim - Cimnas GYM

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

ESKRİM

İzlemeye doyamadığınız muhteşem spor Eskrim. Asaletin, gücün ve onurun sporu. Centilmenliğin her daim ön planda olduğu hızın ve heyecanın iç içe geçtiği bir spor.

Kılıçlarınızı kuşanmaya hazır mısınız? Olimpiyatların en köklü sporlarından ‘ESKRİM’i, Türkiye’nin en uzman antrenörleriyle Kovan’a taşıdık.

En garde! Pret? Allez!

ESKRİM NEDİR?

İzlemeye doyamadığınız muhteşem spor Eskrim. Asaletin, gücün ve onurun sporu. Centilmenliğin her daim ön planda olduğu hızın ve heyecanın iç içe geçtiği bir spor. Kılıçla yapılan bir spor dalı olan eskrim bir dövüş sanatıdır.

Eskrim temelde 3 farklı silahla yapılır. Bu silahlar FLÖRE, EPE ve KILIÇ

NEDEN ESKRİME BAŞLAMALIYIM?

Sinir sistemi üzerinde düzenlemeyi sağlar.

Stratejik düşünme ve akademik disiplin yetilerini geliştirir

Özgüveni arttırır.

Analitik bir zeka yapısı kazandırır.

Esnekliği arttırır.

Sosyal yetileri hızlıca gelişir ve iletişim yetenekleri tavan yapar.

ESKRİM HANGİ YETENERKLERİ KAZANDIRIR?

KOORDİNASYON – ÖNSEZİ – ZAMANLAMA YETENEĞİ – ÇABUK DÜŞÜNME – KARAR VERME – DAYANIKLILIK – SÜRAT – GÜÇ – ÇEVİKLİK – DENGE – REFLEKS

Eskrimi yazarak anlatmaya çalışmak aslında okyanusları bir bardağa sığdırmaya benziyor. Bu spor aklınızı başınızdan alıp bağımlılık haline gelebilir, tek yapmanız gereken o maskeyi takmak ve bu heyecanlı serüvene cesaret ile adım atmak. Bundan sonra abartmadığımızı anlayacaksınız.


Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkes,

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Cimnas GYM faaliyetlerimize Ataşehir’ deki yeni butik salonumuzda devam edecektir.

Bütün velilerimiz, öğrencilerimiz ve bizimle birlikte olan herkese duyurulur.

              Esra ÇİTİL

 

Cimnas Gym yönetimi olarak değişime ve zorlu şartlara uyum sağlıyor, tüm bu süreçlerde paydaşlarımızla iletişimi etkili bir şekilde sürdürmekteyiz.

Cimnas GYM yönetimi olarak her zaman en büyük önceliğimiz sizlerin ve en kıymetlilerimiz çocuklarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Çocukların sağlıklı olabilmeleri amacıyla uygun koşullarda spor yapmaları sağlanması vazgeçilmez ilkemizdir.

Yeni dönem çalışmalarımıza sosyal mesafeye dikkat edilerek planlanmış antrenman programlarımızla ve aldığımız üst düzey hijyen tedbirlerimizle Ataşehir’de butik salonumuzda başlıyoruz.

Pandemi sürecinde, yeni sezonumuzda en güvenli ve en etkili çalışma ortamlarımızı sağlamak için çalışmalarmız yoğun olarak devam etmektedir.

Bu kapsamda, spor salonlarımızda çalışmalara başlayacağımız dönemde, alacağımız tedbirlere yönelik çalışmalarımızı siz değerli ailelerimizin dikkatine tekrardan sunmak isteriz.

Bu olağanüstü dönemin başarıyla geçmesinde sizlerin desteği ve güveninin kıymetli olduğuna inanıyoruz.

Bu süreçte göstermiş olduğunuz destek ve güven için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Kayıt ve detaylı bilgi için tel : 0541 661 25 25  /0216 580 88 80

Saygılarımızla,

WhatsApp chat